Providing you the best range of ld liner bags, ld liner packaging bag, plain ld liner bag and bopp laminated bag with effective & timely delivery.
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 10 kg |
| Bag Type | Flat |
| Material | LLDPE |
| Closure Type | Heat Seal |
| Usage | Packaging |
| Usage/Application | Grocery |
| Property | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 20 kg |
| Bag Type | Flat |
| Material | LDPE |
| Closure Type | Open Top |
| Usage | Packaging, Agricultural, Industrial |
| Usage/Application | Grocery |
| Property | Recyclable |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 10 kg |
| Bag Type | Flat |
| Material | LDPE+LLDPE |
| Closure Type | Heat Seal |
| Usage | Packaging |
| Usage/Application | Grocery |
| Property | Recyclable |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 185 / Kg Get Latest Price
| Storage Capacity | 20 kg |
| Bag Color | Transparent |
| Capacity | 5 Kg |
| Material | BOPP |
| Usage | Garment packaging |
| Printing Type | Plain |
| Usage/Application | Garment Packaging |
| Color | Transparent |
| Handle Type | Without Handle |
| Closure Type | Peel & Seal |
| Surface Finish | Glossy |
| Property | Waterproof |
Minimum order quantity: 100 Kg
Nikhil Gupta (Proprietor)
International Packaging Industries
CB 229-D, Industrial Area, Ring Road, Naraina
New Delhi - 110028, Delhi, India