Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer printed pvc shrink sleeves, pe stretch film roll, pvc transparent roll, pvc transparent sheet roll, pvc film roll and transparent pvc rolls.
₹ .1 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Thickness | 35 mic |
| Lay Flat Width | 50 mm |
| Length | 30 m |
| Pattern | Printed |
| Color | Multicolor |
| Print Type | Rotogravure |
| Packaging Type | Roll |
| Shrink Direction | MD+TD |
| Usage/ Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | International Packaging |
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Material | LLDPE |
| Thickness | 23 µm |
| Roll Type | Hand Roll |
| Width | 600 mm |
| Color | Transparent |
| Pre Stretch | 200 % |
| Roll Weight | 5 kg |
| Usage | Pallet Wrap, Furniture Wrap, Bundle Wrap, Carton Wrap |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 185 / Kg Get Latest Price
| Application | Packaging |
| Thickness | 50 µm |
| Color | Transparent |
| Surface Finish | Glossy |
| Width | 500 mm |
| Grade | Industrial Grade |
| Brand | International Packaging |
| Material | PVC |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Packaging |
₹ 185 / Kg Get Latest Price
| Application | Packaging, Table Cover, Stationery, Curtain Strip, Lamination |
| Thickness | 100 µm |
| Color | Transparent |
| Surface Finish | Matt |
| Width | 500 mm |
| Grade | Industrial Grade |
| Brand | International packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Type | Rolls |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Packaging |
| Length | 100 m |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Used For Packaging Things,Etc. |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Kg
Nikhil Gupta (Proprietor)
International Packaging Industries
CB 229-D, Industrial Area, Ring Road, Naraina
New Delhi - 110028, Delhi, India