Providing you the best range of 20mm shrink roll, pvc shrink roll, shrink wrap film roll, pvc shrink film, pvc shrink films and transparent pvc shrink film roll with effective & timely delivery.
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Material | Polyolefin |
| Thickness | 40 mic |
| Width | 500 mm |
| Pattern | Plain |
| Form | Tube |
| Roll Length | 1000 m |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Usage/ Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | International Packaging |
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Width | 500 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Material | PVC |
| Pattern | Plain |
| Form | Tube |
| Roll Length | 100 m |
| Brand | International Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
We are the leading supplier of Shrink Roll made available to our clients at competitive prices.
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 50 mic |
| Width | 450 mm |
| Material | PVC |
| Pattern | Plain |
| Form | Single Wound |
| Roll Length | 500 m |
| Brand | IP |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 30 mic |
| Width | 150 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | All type of industries |
| Form | Tube |
| Pattern | Printed |
| Roll Length | 1000 m |
| Size | 15mm ~ 800mm |
| Packing Type | Rolls / Bags / Pouches |
| Is It Transparent | Transparent |
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Width | 400 mm |
| Material | PVC |
| Thickness | 1 mm |
| Form | Tube |
| Roll Length | 1000 m |
| Pattern | Plain |
| Brand | International Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Available Roll Size | 110 m |
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 35 mic |
| Width | 350 mm |
| Material | PVC |
| Form | Tube |
| Pattern | Plain |
| Roll Length | 1000 m |
| Size | 1000mm |
| Brand | International Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Packaging |
| Packaging Size | 25 k per box |
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Material | PVC |
| Thickness | 35 mic |
| Width | 400 mm |
| Pattern | Plain |
| Form | Tube |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | International Packaging |
| Length | 100 m |
| Color | White |
| Roll Length | 1000 m |
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Material | PVC |
| Thickness | 35 mic |
| Width | 450 mm |
| Pattern | Plain |
| Form | Tube |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | International Packaging |
| Length | 100 m |
| Roll Length | 1000 m |
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Material | PVC |
| Thickness | 50 mic |
| Width | 250 mm |
| Pattern | Plain |
| Form | Tube |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 20 mm |
| Length | 50 m |
| Roll Length | 1000 m |
₹ 185 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 30 mic |
| Width | 400 mm |
| Material | LDPE |
| Pattern | Plain |
| Form | Single Wound |
| Roll Length | 500 m |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Usage/ Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Material | PVC |
| Width | 400 mm |
| Form | Tube |
| Pattern | Plain |
| Brand | International Packaging |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1 mm |
| Roll Length | 100 mtr |
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 50 GSM |
| Material | PVC |
| Label Form | Cut Sleeve / Piece |
| Label Type | Full Body Sleeve |
| Printing Technology | Rotogravure |
| Brand | International Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
Nikhil Gupta (Proprietor)
International Packaging Industries
CB 229-D, Industrial Area, Ring Road, Naraina
New Delhi - 110028, Delhi, India