Offering you a complete choice of products which include pvc heat shrink sleeve, pvc shrink sleeve and pvc heat shrinkable sleeve.
₹ .1 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Thickness | 50 mic |
| Lay Flat Width | 100 mm |
| Length | 30 m |
| Pattern | Printed |
| Color | Multicolor |
| Print Type | Rotogravure |
| Shrink Direction | MD+TD |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/ Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | International Packaging |
₹ 0.1 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Thickness | 35 mic |
| Lay Flat Width | 50 mm |
| Pattern | Printed |
| Print Type | Rotogravure |
| Shrink Direction | TD |
| Colour | Transparent |
| Usage | Bottle Sleeve, Jar Sleeve, Can Sleeve |
| Roll Form | Roll |
| Core Size | 50 mm |
Minimum order quantity: 100000 Piece
₹ .1 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Thickness | 50 mic |
| Sleeve Type | Full Body Sleeve |
| Lay Flat Width | 120 mm |
| Length | 30 m |
| Color | Multicolor |
| Application | Ghee Containers, Oil Bottles, Cleaning Products, Water Bottles, Cosmetic Products, Beverage Bottles, Jars |
| Printing Type | Rotogravure |
| Print Type | Rotogravure |
| Shrink Direction | MD+TD |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Printed |
| Usage/ Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | International Packaging |
Nikhil Gupta (Proprietor)
International Packaging Industries
CB 229-D, Industrial Area, Ring Road, Naraina
New Delhi - 110028, Delhi, India